Hea sõber!
Teretulemast tutvuma taaskasutatavate ehitusmaterjalide registreerimiskeskkonnaga materjalid.net. Soovime olla sulle abiks, kui sinu huvid ja tegevus on seotud vanade hoonete renoveerimise, traditsiooniliste ehitustehnoloogiate ja käsitööoskustega ning säästva ressursikasutusega ehitushoolduses. Meie koduleheküljelt võivad teavet ja inspiratsiooni saada ka kõik need, kes soovivad oma igapäevast elukeskkonda ilmestada vanade, kuid taaskasutamist väärivate ehitusdetailide, mööbliesemete või näiteks looduslike viimistlusmaterjalidega.

Materjalid.net kodulehekülje sisseseadmine on osa projektist, millega Tallinna Kultuuriväärtuste Amet soovib abistada neid inimesi ning ettevõtteid, kes on aru saanud vajadusest kasutada vanade hoonete renoveerimisel autentseid ja järeleproovitud tehnoloogiaid ning ehitusmaterjale. Üks viis seda teha on ka ehitusmaterjalide taaskasutamine. Taaskasutamise teema haakub maailmas üha enam leviva säästva arengu mõtteviisiga ning ressursisäästliku majandamisega. Kuid iseenesest ei ole tegemist mingi uudse nähtusega, vaid tavalise talupojaloogikaga on ju mõistusevastane ära visata esemeid ja materjale, mis on veel kasutamiskõlblikud ning mis õiges kohas võiksid meid veel teenida aastakümneid kui mitte sajandeid.

Peamine ongi see, kuidas iga asi endale õige koha või vajaduse korral uue omaniku leiaks, olgu siis tegemist paekivist trepiastmete, puidust aknaraamide või lihtsate metallhingedega.
Siin loodabki materjalid.net sulle appi tulla koondades infot ning juhatades sind õigete ehitusmeistrite, vanakraamikaupmeeste või laoplatside juurde. Loodame, et see aitab meil hoida meie traditsioonilist arhitektuuripärandit temale väärilisel viisil ning järjest rohkem korrastada ning väärtustada meie linnakeskkonda nii et siin oleks mõnus elada ja tegutseda nii linnakodanikel kui ka meie linna külalistel-turistidel.

Copyright © 2002 Säästva Renoveerimise Infokeskus